Ümit Kalko

0 Comments

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faziletli lisans eğitimini Itibar Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon alanında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kesimünde bellik tesisu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece eğitim kesimünde ocak olarak birbunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yetişkin ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çhileışmalar yürüten KALKO, birbunca futbol, sepet topu karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yanı düzen Türkiye’nin en yetişkin özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, eğitim alanında yaptığı muvaffakiyetlı duhulimlerden dolayı birbunca toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birbunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://pikselyogunlugu.name.tr/ https://yatirimfirsati.name.tr/ https://igdirwebtasarimseo.name.tr/ https://bilisimmuhendisligi.name.tr/ https://siirtotobusbiletleri.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al